GTM-TNHWN3R Verification: 8022f68be7f2a759 Yatırım Güncellemesi: Hala Olumlu, Fakat Zorlu Bir Sürü: Kaan Eroz: Aura SOlution Company Limited

Yatırım Güncellemesi: Hala Olumlu, Fakat Zorlu Bir Sürü: Kaan Eroz: Aura SOlution Company Limited

Kaan Eroz

Managing Director ( Africa and Middle East )

Aura Solution Company Limited

E : kaan@aurasolutioncompanylimited.com

P : +90 532 781 00 86

Aurapedia Desktop https://www.aurapedia.org/kaan-eroz-wikipedia

Aurapedia Mobile https://www.aurapedia.org/kaan-eroz-mobile-viewÇocukluğumdan beri yarış arabalarını, özellikle sürücülerin birbirlerini geçerken hızlarını ve becerilerini sevdim. Yeni kayıt koymanın heyecanı beni her zaman etkiledi. Bana bu boğa piyasasını hatırlatıyor, ileriye atıyor ve yeni rekorlar kırıyor - geçen seneye kadar bir hız çarpması gerçekleştiğinde. Yarış arabası son 10 yıl boyunca seyahat etmek için en iyi araç olmuş olsa da, bir SUV'un 2019'da yatırımcılar için daha uygun bir araç olabileceğini düşünüyorum; binmek.


Zorlu ve değişken bir 2018'den sonra, 2019'un bir geçiş yılı olacağına inanıyoruz: ekonomik büyümeyi yavaşlatmak, finansal likiditenin kaldırılması (daha ölçülü bir hızda olsa da) ve daha mütevazı getiri beklentileri. Bununla birlikte, sabit olanlardan biri, 2018'in son aylarında ortaya çıkan piyasa dalgalanmalarının bir devamı olacak. Oynaklık, ticaretle ilgili belirsizlikler, nicel gevşemeden nicel sıkılaştırmaya ve jeopolitik ve politik olaylara yol açabilecek belirsizliklerin ışığında sürmeli riskten kaçınma dönemleri.


Görüşümüzün merkezinde, ABD'deki mali teşvik zayıfladığında ve büyümenin ağırlaştığı mali koşulların daha yavaş olmasına rağmen, uzun küresel genişlemenin süreceği beklentimizdir. 2019 için ABD ekonomisi,% 2'lik gerçek gayri safi yurtiçi hasıla (GSYH) büyümesini sunarken, küresel reel GSYİH% 3,5'e yaklaşmalıdır. Bu yavaşlama ama olumlu küresel büyümenin, sağlam bir kazanç artışı temposunun ve yalnızca mütevazı yüksek faiz oranlarının finansal piyasaların yıl boyunca ılımlı kazançlar sağlamasına olanak vermesini bekliyoruz.


2019'da piyasaları ve stratejik yatırım konumumuzu şekillendirmeye yardımcı olacak birkaç tema var:


Küresel Likiditenin Solması

Ekonomiyi canlandırmak için on yıl süren olağanüstü tedbirlerin ardından, Federal Reserve küresel para sisteminden küresel merkez bankalarını parasal uyaranları kaldırma konusunda yönlendirmeye devam etti. Fed Aralık 2015'ten bu yana kısa vadeli faiz oranları yükseltmekte ve Aralık ayındaki en son çeyrek puanındaki artış federal fon oranlarını% 2,25 -% 2,50 seviyesine getirmiştir. Merkez bankası aynı zamanda bilançosunu 2017'de aylık ilk 10 milyar dolar azaltarak, bu seviyeyi Ekim 2018'de aylık 50 milyar dolara çıkarmaya başladı.


Aralık ayında yapılan toplantıda, Fed, 2019’da beklenen oran zammı sayısını üçe, 2’ye düşürdü ve bilançosunun aynı hızda çözülmediğini doğruladı. Bununla birlikte, yakın tarihli Fed yorumları daha sabırlı bir merkez bankası önerdi. Sonuç olarak, vadeli işlem piyasası, Fed'in 2019'un çoğunda duraklayacağını tahmin ediyor. Merkez bankasının kendi projeksiyonlarının da aşağı ineceğini göreceğiz. Fed'in faiz oranlarını normalleştirme arzusu ve hedefin altında olan enflasyon beklentileri nedeniyle artan önceki faiz artışlarının aksine, Fed'in gelecekteki eylemleri destekleyici verilerle rasyonalize etmesi gerektiğine inanıyoruz. Küresel büyüme ve belirsizliği çevreleyen ticaret ve politika konusundaki belirsizliğin yavaşlaması göz önüne alındığında, temel durumumuz Fed'in 2019'da yalnızca bir kez oranını arttırması.


Japonya Merkez Bankası ve Çin Halk Bankası gibi bazı merkez bankaları akılda kalsa da, Avrupa Merkez Bankası ve Kanada Bankası gibi diğer merkez bankaları da niceliksel rahatlamadan nicel sıkılaştırmaya geçmektedir. Bu küresel sıkılaştırmanın, 2018 yılının sonlarında görüldüğü gibi, ekonomik büyümenin yavaşlatılmasında ve finansal piyasalardaki oynaklığın artmasında rol oynayacağını tahmin ettik.


Ücret Enflasyon Basınçları

İyi enflasyon, Fed'in kısa vadeli faiz oranlarını kademeli olarak bu noktaya yükseltmesini sağlamıştır. Merkez bankasının tercih ettiği enflasyon ölçüsü olan gıda ve enerji hariç Kişisel Tüketim Harcamaları endeksi, bir önceki yılın aynı dönemine göre% 1,8 arttı. Ham petrol fiyatlarının 2018'de 77 $ 'a yükselmesinden bu yana ham petrol fiyatındaki% 45'e yakın düşüş göz önüne alındığında, enflasyonun cari seviyelerdeki yumuşama ihtimalinin düşük olduğunu görüyoruz. Bu toparlanma sırasında nispeten susturulan ücret baskılarının oranı. Aralık ayında yıllık ortalama kazanç yıllık bazda% 3,2 arttı. Dolayısıyla, ücretler şu ana kadar enflasyonu çok az artırsa da, yukarı yönlü bir sürpriz olabilir. İşsizlik oranları düştükçe ve şirketler kalifiye işçi bulma konusunda daha fazla zorlandıkça, sonunda ücretler üzerinde baskı görüyoruz.


Akma Eğrisi Dinamiği

Verim eğrisi dinamiği, verim eğrisinin şekli ve ekonomi hakkında sinyal verebileceği, izlediğimiz önemli bir değişken olarak kaldığından, 2018'den itibaren taşıdığımız bir temadır. Geçen yılın sonunda, ekonomik durgunlukların oldukça güvenilir bir tarihsel tahmincisi olan Hazine getiri eğrisinin kısmi bir ters çevrilmesi, pazarları ileriye götürdü. Üç aylık ve iki yıllık Hazine gelirleri arasındaki fark kısa bir süre için tersine çevrilirken, c’nin şeklini ölçmeyi tercih ediyoruz.


Üç aylık ila 10 yıllık Hazine notu verimi, hala olumlu bir eğri ortaya çıkarmaktadır. Verim eğrisi, eğrinin kısa ucunun önderliğindeki 2019 yılında yassılaşma eğilimine devam edecektir, ancak uzun vadeli oranların sadece mütevazı bir şekilde yükselmesi beklenmektedir. Verim eğrisinin yukarı doğru eğimli kalacağı inancımızla, eğrinin durgunluğun yıllarca olabileceğini öne sürdüğü sonucuna varıyoruz.


Volatilite Kalıcı

Oynaklık, bu boğa piyasasının orta-geç aşamasına girdiğimizden beri, yıllarca yıllık yatırım sütunlarına dahil ettiğimiz bir temadır. Nicel gevşetme döneminden nicel sıkılaştırmaya geçiş, Çin ile ticaret savaşı potansiyeli ve hem ABD'de hem de yurtdışında artan siyasi bozulma göz önüne alındığında, volatilitenin 2019'da devam edeceğini tahmin ediyoruz. Volatilite ortaya çıkacaktır, bu nedenle yatırımcıların iyi düşünülmüş yatırım stratejilerini satma ve terk etme cazibesine dayanmaları gerekir. Piyasadaki düşüşler hiçbir zaman hoş olmamasına rağmen, toparlanmaların ardından hızlı bir şekilde toparlanmalar yaşanırken, müteakip toparlanma nedeniyle düşük fiyatlara satılan yatırımcılar ortaya çıktı. Bunun yerine, yatırımcılar servet hedeflerine uygun uzun vadeli bir yatırım planına bağlı kalmalıdır. Kalan yatırım, uzun vadede onlara bir araya getirme gücünden faydalanma ve ilave getiri sağlama şansını verecektir.


Oynaklığı tamponlamak için proaktif olarak portföyleri daha düşük korelasyonlu stratejilerle donattık ve çeşitlendirme ve yeniden dengelemenin önemini vurguladık. Ayrıca, hisse senetleri içindeki mevcut ve tarafsız duruşumuzun bize en tedbirli risk ve getiri dengesini sağlayacağına inanıyoruz.


Orta Özsermaye Kazançları

2019'da, bir kerelik vergi indirimlerinin azalması ve ekonomik faaliyetin yavaşlaması nedeniyle son dört çeyrekte görülen güçlü seviyelerden elde edilen kazanç artışında yavaşlama bekliyoruz. S&P 500 şirketleri için işletme kazancı 165 ile 175 dolar arasında değişmelidir. Hafif yükselen faiz oranları fonunda, yatırımcıların gelecekteki kazançlar için ödemek istedikleri tutarın K / E genişlemesinden çok az bekleyeceğini düşünüyoruz. Bununla birlikte, sağlam bir kazanç fonunun düz bir P / E katını dengelemekten daha fazlası olacağına ve 2019 için ılımlı hisse kazançlarına neden olacağına inanıyoruz.


2018 yılsonu piyasa satışları, iç ve ABD dışı hisse senetleri için 20 yıllık ortalamaların altına düşmüştür. S&P 500 şu anda 12 ay vadeli 14.9x katın bir katından bir fiyat / kazanç ile işlem yapıyor ve yaklaşık% 2'lik bir temettü getirisi sağlıyor. Küçük sermaye stokları ortalama 18.3x seviyesinin oldukça altında, 15.8x'te işlem görüyor. Öte yandan, uluslararası gelişmiş ve gelişmekte olan piyasa hisse senetleri sırasıyla 12.5x ve 11.0x'te işlem görmektedir - 20 yıllık ortalamalarının 13.7x ve 11.5x'in hemen altındadır.


Tahvil getirilerindeki düşüş ve hisse senedi fiyatlarındaki gerileme, hisse senetleri ve tahviller arasındaki risk-karşı-karşı ticaretteki dinamikleri de değiştirdi. Hisse senetlerinin bonolar üzerindeki çekiciliğini ölçmek için kullandığımız bir ölçüm, kazanç getirisini alır (yani K / Z oranının tersi) ve 10 yıllık Hazine getirisini düşürür. Sayı ne kadar yüksek olursa, diğer her şey eşit olduğunda, hisse senetleri o kadar çekici olur. 2019'a başladığımızda, bu sayı yaklaşık 350 temel puandı; bu, tarihsel aralığının üst sınırına yakın olan ve özkaynakların bonolar üzerindeki çekiciliğine işaret eden bir değerdi.


Jeopolitik ve Politik Risk

Riskten kaçınma dönemlerine neden olabilecek veya bakış açımızın değişmesine neden olabilecek jeopolitik olayları izlemeye devam ediyoruz. ABD-Çin ticaret müzakerelerinin iyileşip iyileşmediğini görmek için izlediğimiz ticaret politikası listemizde birinci sırada. Merkez bankasının aşırı sıkması, izlemekte olduğumuz bir diğer risk, ancak şimdilik Fed, ekonomik büyümenin ve enflasyonun hızıyla ilgili hangi verilerin gösterdiğine bağlı olarak oranları daha da artırma konusunda sabırlı görünüyor. Siyasi kesintiler - zor bir Brexit, ABD’de hükümetin kapatılmasıyla ilgili istikrarsızlık veya Trump yönetimi hakkında ek soruşturmaların artma ihtimalinin artması - pazarların dalgalı olmasına neden olabilir. Bakış açımızı düzeltebilecek her türlü risk değişikliğinden haberdar olmaya devam edeceğiz.


Sonuç

Her şey düşünüldüğünde, 2019 sürdüğü için küresel ekonomi ve finansal piyasalar için temkinli bir şekilde iyimser bir bakış açısına sahibiz. Olumlu fakat ılımlı eşitlik ve sabit gelir getirileri bekliyoruz. Ancak, büyümeye yönelik potansiyel riskler ve devam eden oynaklık beklentileri dikkate alındığında, yatırım için daha dengeli, çeşitlendirilmiş ve aktif bir yaklaşımın gerekli olacağına inanıyoruz.


Tarafsız bir ağırlığın hisse senetlerine yerleştirilmesi, sabit gelirli varlıkların çeşitlendirilmiş bir karışımı içindeki verime vurgu yapılması ve düşük korelasyonlu yatırımların dahil edilmesi, yatırımcılara risk ve getiri arasındaki en ihtiyatlı dengeyi sağlamalıdır. Bu konumlandırma bize ayrıca ekonomi ve iş döngüsünün bu sonraki aşamasında gelecek olanlarda en iyi gezinme esnekliğini de sağlamalıdır. Önemlisi, yatırımcılar yatırımlarını sağlamalıdır.


stment planı, risk toleranslarını göz önünde bulundurarak finansal ve servet hedeflerini karşılar. Bu, büyük olasılıkla, hareketsizlik stratejisinden disiplinli olanlar için, hareketsizlik yerine çeşitlilik, yeniden dengeleme ve eylemin ödüllendirilmesi gereken bir yıl olacak. Başka bir deyişle, en iyisi SUV'a bağlanmanız.
8 views
Aura Solution Logo