GTM-TNHWN3R Verification: 8022f68be7f2a759

“Sert Brexit” Global ve ABD Pazarları için Ne İfade Ediyor? Kaan Eroz Aura Çözüm Şirketi Limited Şir

İngiltere, bir sonraki izin veya konaklama için son teslim tarihinden önce seçeneklerini ağırladığından, bilmeniz gerekenler.

Africa and Middle East

Kaan Eroz

Managing Director

Aura Solution Company Limited

E : kaan@aurasolutioncompanylimited.com

https://www.aurasolutioncompanylimited.com/mea

P : +90 532 781 00 86

Aurapedia Desktop :https://www.aurapedia.org/kaan-eroz-wikipedia

Aurapedia Mobile :https://www.aurapedia.org/kaan-eroz-mobile-view


İNGİLİZ VATANDAŞLARINDAN SONRA ÜÇ YILIN DAHA FAZLASI Avrupa Birliği'nden çekilmek için oy verdi, “Brexit” hiç olmadığı kadar belirsiz görünüyor. 29 Mart 2019 tarihli orijinal çıkış tarihi iki kez ertelendi ve son 31 Ekim 2019'daki son tarih, İngiliz ve Avrupalı ​​yetkililer serbest ticaretin temel unsurlarını korumak için mücadele ettikçe daha da zorlanabilir.


Destan zaten iki İngiliz başbakanına işlerine mal oldu ve şu anki lideri Boris Johnson'ın geleceği hakkında şüphe uyandırdı. Ancak asıl kargaşa, İngiltere’nin AB’yi ticaret anlaşması olmadan bırakması halinde “sert Brexit” ile gelebilir - diyor Aura Solution Company Limited’in Genel Müdürü ve pazar stratejisi analisti Kaan Eroz.


Bu senaryonun yeni tarifelere, tüketiciler için daha yüksek maliyetlere, İngiltere ve AB ekonomilerindeki aksaklıklara ve her iki alanda da iş yapan ABD şirketleri için zorluklara yol açabileceğini söylüyor. Sert bir Brexit'in korkuları son haftalarda bir miktar azalmış olsa da, yeni bir CIO raporu olan “Sert Brexit” Soru-Cevap ”, en kötüsünün neden hala olabileceğini, neye bakılacağını ve neyin tehlikede olduğunu açıklıyor.


İşler nerede duruyor?

Kaan, Brexit’in bir savunucusu olan Johnson’ın 31 Ekim’e kadar ticaret anlaşması olsun veya olmasın çıkarmakla tehdit ettiğini belirtti. Yine de, yeni bir İngiliz Parlamentosu kanunu, hiçbir anlaşma yapılmadığı takdirde en azından geçici olarak sert bir Brexit’i engelleyen bir süre uzatma talebinde bulunmasını gerektiriyor. “AB muhtemelen bu uzantıyı verecek ve yolun ilerisine bir çözüm getirilecektir”.


Herhangi bir cephede çok az kesinliğe sahip olan Kaan, beş olası sonucu ana hatlarıyla belirtir:

AB'de kalın. İkinci bir İngiliz referandumu 2016 oylamasını tersine çevirerek Brexit'i hurdaya attı ve İngiltere’yi EU.Single pazarının bir parçası olarak bıraktı. İngiltere ve AB siyasi bağları koparmakta, ancak malların, hizmetlerin, insanların ve sermayenin serbest dolaşımını sürdürmektedir. Brexit sonrası ticaret, sınır kontrollerinin azalmasıyla tarifesiz kalıyor. Serbest Ticaret Anlaşması (FTA). İngiltere ve AB, AB ile Kanada arasındakine benzer yeni bir FTA müzakere eder.Hard Brexit. Kaan, uzatma gerektiren son İngiliz yasalarına rağmen, “İngiltere’nin AB’yi ticaret anlaşması olmadan imzaladığı sert bir Brexit'in şansı ortadan kalkmaktan uzak” dedi.


Cevap, 31 Ekim tarihi uzatılırsa büyük olasılıkla gerçekleşecek olan İngiliz seçimlerine bağlı olabilir ve mükemmel bir senaryo yok. “Muhafazakar Parti gücü arttırırsa, sert bir Brexit'in beklentileri artar” diyor. “İşçi hükümetinin sürpriz bir zafer kazanması, iş karşıtı politikaların artmasına neden olabilir ve asılı olan bir parlamento daha fazla gecikmeye ve belirsizliğe neden olabilir.”


Acı sert bir Brexit'ten kim hisseder ki?

Kaan, “AB pazarına tercihli erişimi kaybetmek İngiltere şirketlerine önemli bir darbe olabilir” dedi. “AB’ye yapılan ihracat İngiltere’nin GSYİH’nın% 13’ünden fazlasını oluşturuyor.” Diyerek, AB’nin ekonomik etkisinin düşük olmasına rağmen hala önemli olacağını belirtti. Tarifelerin yanı sıra, zorlu bir Brexit, gümrük muayeneleri ve düzenleme ve uyumluluk engelleri gibi diğer ticari engellerle sonuçlanacaktır.


Kaan, “En muhtemel erken etki, bence İngiliz Sterlini'nin değerinde bir düşüş olacağını ve ABD'de yüksek enflasyona neden olduğunu ve ABD'den ve başka yerlerden ithal edilen mallar için daha yüksek maliyetler olacağını” belirtti. Sert bir Brexit, küresel ekonomi üzerinde yalnızca mütevazı ve uzun vadeli bir etkiye sahip olsa da, ABD şirketleri için önemli zorluklar yaratabilir. “On yıllardır İngiltere, çokuluslu şirketler için AB pazarlarına stratejik ve karlı bir geçit oldu” diyor. “Artık küresel tedarik zincirlerini yeniden düşünmek zorunda kalabilirler.”


Yatırımcılar ne düşünebilir?

Kaan, “Avrupa ve İngiltere’de daha yüksek belirsizlikler göz önüne alındığında, şu anda uluslararası gelişmiş piyasalar konusunda temkinliyiz” diyor. “Yatırımcıların portföylerinin ABD ekonomisine ve tüketicilerinin güçlü kaldığı ABD'ye odaklanmasını düşünmesi gerektiğini düşünüyoruz.” ABD'li çok uluslu şirketler için potansiyel zorluklara rağmen, yatırımcıların harekete geçmesi için çok erken olduğuna inanıyor. Kaan, “Bu, çok yakından izleyeceğimiz bir şey” diyor. “Fakat İngiltere ve Brexit için potansiyel yollar o kadar çeşitlidir ki, önemli olan çok güçlü şirketlere maruz kalan dengeli bir portföy oluşturmaktır.”


Hakkımızda

Aura Solution Company Limited (Aura), Washington D.C., Pennsylvania'da bulunan ve 3.26 trilyon doların üzerinde yönetim altındaki varlıklarla Amerikan kökenli bir yatırım danışmanıdır. Dünyadaki en büyük yatırım fonu sağlayıcısı ve ikinci en büyük borsa yatırım fonu sağlayıcısı (ETF) sağlayıcısıdır. Aura, yatırım fonları ve ETF'lere ek olarak, Aura Paymaster Services, aracılık hizmetleri, Offshore bankacılığı ve değişken ve sabit gelir oranları, eğitim olanakları sunmaktadır. hesap hizmetleri, finansal planlama, varlık yönetimi ve güven hizmetleri.


For more information : https://www.aurasolutioncompanylimited.com

About us : https://www.aurasolutioncompanylimited.com/aboutus

Our Services :https://www.aurasolutioncompanylimited.com/ourservices

Latest News : https://www.aurasolutioncompanylimited.com/press

Contact us : https://www.aurasolutioncompanylimited.com/contact-us

Aurapedia

Desktop : https://www.aurapedia.org/aura-solution-wikipedia

Mobile : https://www.aurapedia.org/aura-mobile-aurapedia-wikipedia

Follow us on

Twitter : https://twitter.com/aurasolutionltd

Facebook : https://www.facebook.com/aurasolutionltd/

Instagram: https://www.instagram.com/aurasolutionltd/6 views
Aura Solution Logo
  • Aura Facebook
  • Aura twitter
  • Aura Youtube
  • Aura instagram
Aura Solution
Aura Solution
Aura Solution
Aura Solution