GTM-TNHWN3R Verification: 8022f68be7f2a759 Porsiyon kontrolü sadece yemek zamanı için değildir: Vinod Prasad: Aura Solution Company Limited

Porsiyon kontrolü sadece yemek zamanı için değildir: Vinod Prasad: Aura Solution Company Limited

Finansal bir fitness planı oluşturmak, diyetlerimizi nasıl yönettiğimizle çok ortak yönlere sahiptir. Vinod açıklar.


Geçen yaz sonunda, Delaware Shore'da iki hafta sonra New York'a döndüm. İşin garibi, kendimi korkunç hissettim. Ağır bir enerji ve genel bir sıkıntı ile hayatımın en ağırlığındaydım. Adalet içinde, yıllarca, birinin diğerinin pahasına gelmesi gerektiğine inanarak sağlık ve zindeliği ittim.


İleriye doğru bir yolu yapılandırmama yardımcı olmak için değişime ve somut eyleme ihtiyacım vardı. 2018 dengesi olan “Fitness Fall” dengesini ilan ettim ve bazı temel konulara odaklandım: egzersiz, uyku, beslenme ve belki de en önemlisi porsiyon kontrolü.


Bir süre önceden bölümlenmiş yemek servisi seçtim ve hala öğle yemeğinde kullanıyorum. Bazı aile ve arkadaşlar tarafından alay edilse bile, bir yemek skalası aldım! Bir yılımı, iyi kısımların neye benzediğini deneme-yanılma yoluyla sezgisel bir anlayışla geçirdim.


Egzersiz ve diyet ile, yaklaşık 30 kilo verdim ve şimdi yağsız kas kütlesi şeklinde kilo geri eklemeyi hedefliyorum. Ben de daha iyi hissediyorum.


Yatırım plakanızı nasıl doldurabilirsiniz?

Bunun yatırımlarla ne alakası var? Porsiyon kontrolü ve makro besinlerden alınacak yatırım dersleri var; makrolar, beslenmenin protein, yağ ve karbonhidrat yapı taşlarıdır. Yatırımcılar genellikle porsiyon kontrolü fikrini özlüyorlar. Genel yatırım portföyümüzü farklı porsiyon boyutlarında düşünmemiz gerekir. Bölümün portföy amacı: “PPP” konusunda da disiplinli olmalıyız.


Örneğin, bir PPP acil durum fonları olmalıdır: örneğin, altı ila 12 ay yağmurlu bir gün, bankanın garantili ürünlerine yatırım yapmış olan ve makul miktarda kazanç sağlayan acil durum parası. Mevduat sertifikaları (CD'ler) ve yüksek verim tasarruf hesapları bu kısım için faydalı araçlar olabilir. Başka bir PPP, bazı zaman çizelgelerine göre ev alımı gibi bir tüketim hedefi olabilir. Burada, hisse senetleri ve tahviller karışımı, tipik olarak açık uçlu yatırım fonları veya borsada işlem gören fonlar (ETF'ler) olsa da, yolun kaldırılmasına yardımcı olabilir. Emeklilik, emeklilikte harcanacak istikrarlı gelire çevrilebilecek büyümeyi sağlamayı amaçlayan bir diğer PPP'dir.


Köpek sallama

Demek istediğim, çoğu kişisel yatırımcının kuyruğun köpeği sallamasına izin vermesidir. Yatırım kararları yatırımın amacı ile yönlendirilmeli ve bugünkü değerlemeler ya da sıcak olanlardan daha az. İlk önce porsiyon boyutlarını çizmek için biraz zaman harcayın. O zaman bu tabağa giren yatırımların karışımına karar vermek daha kolaydır. Bir finansal danışmanla çalışırken, genel yatırım portföyünüzü ve daha geniş finansal planlamayı gözden geçirmenin bir yolu olarak soruları boyutlandıran bazı bölümleri araştırmaya çalışın.


Son gözlem tembel ve rekreasyonel para ile ilgili. Hala "hile" yemekler yapmama izin veriyorum: tatlı, harika bir şişe şarap ve dondurmaya tutkuluyum. Aynı durumun yatırımlar için de geçerli olacağını düşünüyorum. Piyasaları oynamak için bazı eğlence parası iyidir. Sadece mantıklı bir şekilde ayırın. Önemli olan çoğu zaman ne yaptığınızla - yemek ve yatırım yaparak - ilgilidir. Ancak, eğlence parası tembel paradan farklıdır. Tembel para, biriken paradır çünkü bölümler hakkında disiplinli değilsin. Aracılık ve emeklilik hesaplarınızda temettüler ve nakit biriktiğinde, seçtiğiniz bölümler doğrultusunda yatırıma geri dönmesini sağlayın. Ve yatırım hedefleriniz, yaşamdan geçtikçe değişecektir - sağlık ve zindeliğinizle aynıdır - bu yüzden zaman zaman bildiklerinizi ve nereye gittiğinizi yansıtacak şekilde yeniden paylaştırılır.

Finansal ve fiziksel iyi sonuçların birbiriyle ilişkili olduğunu biliyoruz. Ancak, finansal hayatımızda da uygulamamız gereken temel sağlık ve fitness disiplinleri var.


India

Vinod Prasad

Managing Director

Aura Solution Company Limited

E : vinod@aurasolutioncompanylimited.com

W: www.aurasolutioncompanylimited.com/india

P : +91 98608 54929

Aurapedia Desktop : https://www.aurapedia.org/vinod-prasad

Aurapedia Mobile : https://www.aurapedia.org/vinod-prasad-mobile-versionPortion control can be a valuable guide for building toward your financial fitness goals.

The Investing implications of UK political upheaval: Kaan Eroz :Aura Solution Company Limited
5 views
Aura Solution Logo