GTM-TNHWN3R Verification: 8022f68be7f2a759 Orta seviye görünümümüze genel bir bakış: Aura Solution Company Limited

Orta seviye görünümümüze genel bir bakış: Aura Solution Company Limited

2019 yıllık küresel yatırım görünümümüzde yatırım konularımızı ve pazar görüşlerimizi yeniledik. Aura Solution Company Limited Şirketi Global Yatırım Stratejisti Hany Saad bir özetini paylaşıyor.


Önümüzdeki zorlu çaprazları görüyoruz. Makro belirsizlik jeopolitik sürtünmeler arasında artıyor ve varlık fiyatları yükseliyor. Ancak para politikası gevşemeye yöneldi ve birçok risk varlık değerlemesi hala makul görünüyor. Bu, büyüme riskimizi düşürmemize ve mütevazı bir şekilde daha savunmacı hale gelmemize ve seçilen risk varlıklarını desteklememize neden oluyor.


Ticaret anlaşmazlıkları daha geniş bir potansiyel ekonomik ve pazar sonuçları yelpazesine yol açtığı için büyüme bakış açımızı küçültüyoruz. Hem ABD hem de Çin’den gelen sert sözler, Çin’e uygulanan teknik kısıtlamalar üzerine uygulanan gümrük tarifeleri ve gerilimler, G20 Zirvesi’nde olduğu gibi, geçici ve geçici ticari oluşumlar olarak ortaya çıkan ekonomik bir çatışmaya işaret ediyor. Ticaret gerilimleri, küresel büyümenin yavaşlamasına neden oldu.


ABD ekonomisi, yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi döngünün daha sonraki bir aşamasına geçiyor. Yine de, geleneksel katalizörlerin - aşırı ısınma ya da finansal dengesizliklerin - yakın zamandaki riskini sınırlı tutacağını görüyoruz. Merkez bankalarından yavaşlamanın önlenmesine ve uzun genişlemenin artmasına yardımcı olmak için ciddi bir dovit kayması bekliyoruz. Önemli olarak, yatırımcıların portföylerini yakın ve uzun vadede olumsuz senaryolara karşı daha esnek hale getirmeleri için zaman ayırmaktadır.


Jeopolitik merkez almak

Bu çerçevede, 2019 küresel yatırım görünümümüze üç yeni yatırım teması sunuyoruz.


Korumacı itme: Ticaret anlaşmazlıkları ve daha geniş jeopolitik gerilimlerin daha fazla makro belirsizlik yaratması nedeniyle küresel büyüme bakış açımızı küçültüyoruz. Gelecekteki potansiyel ekonomik ve pazar çıktıları aralığı genişledi. Çin'deki büyümenin, çoğunlukla ABD tarifelerinden ve ticari belirsizlikten kaynaklanan olumsuzluğa bağlı olarak piyasa beklentilerini hayal kırıklığına uğratma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyoruz.


Bu, bizim görüşümüze göre, görünüm etrafındaki belirsizliğin artmasına rağmen, risk varlıkları için iyi bir yakın dönem ortamı yaratmaktadır. Direnç kazanma: Portföy direncinin yüksek bir makro belirsizlik anında çok önemli olduğuna inanıyoruz. Esnekliği, portföyün hem taktiksel olarak savunma temelinde hem de döngü boyunca stratejik olarak çeşitli olumsuz koşullara dayanma kabiliyeti olarak tanımlarız.


Yatırım etkileri

ABD fonlarına ve bu makul değerlere karşı pozitif kalıyoruz. Kupon geliri düşük getirili bir dünyada kilit öneme sahip ve bunun sonucunda ortaya çıkan piyasa (EM) borcunu yükseltiyoruz. Ancak, pazarların Çin’in büyümesini artırma çabaları konusunda oldukça iyimser olduğuna inanıyoruz, bu da Çin’le bağlantılı EM ve Japon hisse senetlerini düşürmemize yol açıyor.


ECB'nin, Avrupa hisse senetleri içindeki zayıflığımızın kapanmasından ve bölgenin tahvilleri için yükselmeden kaynaklanan teşvik edici beklentiler sunmasını bekliyoruz. Bunun aksine, Fed'in piyasadaki durgunluk risklerinin sınırlı olduğunu görmemize rağmen, piyasaların aşırı fiyatlandırma yaptığını değerlendirdiğini düşünüyoruz. Getirilerin geri çekildiğini görebiliyorduk. Bu da kısa vadede ABD Hazinelerini düşürmemize neden oluyor. Bir miktar para yükselterek genel riski azaltmayı tercih ediyoruz, ancak özellikle orta vadeli bir ufukta uzun vadeli devlet tahvilleri için portföy dengeleyicileri olarak önemli bir rol görüyoruz.


Africa and Middle East

Kaan Eroz

Managing Director

Aura Solution Company Limited

E : kaan@aurasolutioncompanylimited.com

https://www.aurasolutioncompanylimited.com/mea

P : +90 532 781 00 86

Aurapedia Desktop :https://www.aurapedia.org/kaan-eroz-wikipedia

Aurapedia Mobile :https://www.aurapedia.org/kaan-eroz-mobile-view


________________________________________


For more information : https://www.aurasolutioncompanylimited.com

About us : https://www.aurasolutioncompanylimited.com/aboutus

Our Services :https://www.aurasolutioncompanylimited.com/ourservices

Latest News : https://www.aurasolutioncompanylimited.com/press

Contact us : https://www.aurasolutioncompanylimited.com/contact-us


Aurapedia

Desktop : https://www.aurapedia.org/aura-solution-wikipedia

Mobile : https://www.aurapedia.org/aura-mobile-aurapedia-wikipedia

Follow us on

Twitter : https://twitter.com/aurasolutionltd

Facebook : https://www.facebook.com/aurasolutionltd/

Instagram: https://www.instagram.com/aurasolutionltd/


6 views
Aura Solution Logo