GTM-TNHWN3R Verification: 8022f68be7f2a759 Neden OFFSHORE BANKA HESABINA İhtiyacınız Var?

Neden OFFSHORE BANKA HESABINA İhtiyacınız Var?

Şaşırmış olabilirsiniz: “Bir offshore banka hesabı bana Bank of America'da bir hesap verememeli?”
Cevap: Kesinlikle ihtiyacınız olan geniş çaplı faydalar.
Offshore (veya yabancı) banka hesabı, ikamet ettiğiniz ülke dışında sahip olduğunuz bir banka hesabıdır.
Şimdi bir tane açmanız için ilk 10 neden.
Sebep # 1: Politik Riskinizi Seyreltin
Bugün, tasarruflarınız için en büyük tehdit pazar riski değildir. Bu senin kendi hükümetin.
Hiç şüphe yok ki, hükümet tasarruflarınız için artan bir risk oluşturmaktadır. Hükümetler umutsuzca iflasa derinden batıyorlar. Tahmin edilebileceği gibi, tarih boyunca kullandıkları aynı umutsuz önlemlere yöneldiler.
Daha fazla kefalet (Kıbrıs'ta gördüğümüz gibi), banka mevduat vergileri (İspanya'da gördüğümüz gibi), emeklilik tasarrufları ulusallaştırmaları (Polonya, Macaristan, Portekiz ve Arjantin'de gördüğümüz gibi) beklemek ihtiyatlı. Diğer yıkıcı eylemlerin yanı sıra sermaye kontrolleri (Kıbrıs ve İzlanda'da gördüğümüz gibi). Ve bunlar sadece birkaç yeni örnek.
Bu tür şeylerin ülkenizde gerçekleşemeyeceğini düşünüyorsanız, tekrar düşünün.
Saad'e göre:
… Bankada 100.000 dolardan fazla olan insanlar, kendi paralarını yönetme konusunda kendi yetersizliklerini sürdürmek için para arayan herhangi bir hükümetin hedefleridir.
Siyasi riskinizi azaltmaya yönelik herhangi bir stratejinin büyük bir kısmı, tasarruflarınızdan bir kısmını, ülkenizdeki bürokratların bürokratlarının hemen dışına taşımaktır. Doğru bir ülkede yabancı bir banka hesabı kurmak, bunu yapmak için uygun bir yoldur.
Böylelikle evinizdeki hükümet, klavyenizdeki birkaç dokunuşla tüm paranıza kolayca el koyamaz, donamaz ya da değersiz hale gelemez. Eğer ev hükümetiniz sermaye kontrolleri uygularsa, bir offshore banka hesabı en çok ihtiyacınız olduğunda paranıza erişebilmenizi sağlar.
Kısacası, tasarruflarınızın bir kısmını doğru yabancı bankada tutmak, sizi ülkenizdeki çılgınlıktan koruyabilir.

You may have wondered: “What can an offshore bank account give me that an account at Bank of America can’t?”
The answer is: A wide range of benefits you absolutely need.
An offshore (or foreign) bank account is simply a bank account you have outside of your country of residence.
Here are the top 10 reasons why you should open one now.
Reason #1: Dilute Your Political Risk
Today, the biggest threat to your savings isn’t market risk. It’s your own government.
There’s no doubt government poses an increasing risk to your savings. Governments are sinking hopelessly deeper into insolvency. Predictably, they are turning to the same desperate measures they’ve used throughout history.
It’s only prudent to expect more bail-ins (as we’ve seen in Cyprus), bank deposit taxes (as we’ve seen in Spain), retirement savings nationalizations (as we’ve seen in Poland, Hungary, Portugal, and Argentina), and capital controls (as we’ve seen in Cyprus and Iceland), among other destructive actions. And these are just a few recent examples.
If you think these kinds of things can’t happen in your country, think again.
According to Mr Saad:
…people who have more than $100,000 in the bank are targets for any government that’s looking for money to shore up its own inability to manage its finances.
A big part of any strategy to reduce your political risk is to place some of your savings outside of the immediate reach of thieving bureaucrats in your home country. Setting up a foreign bank account in the right jurisdiction is a convenient way to do just that.
That way your home government can’t easily confiscate, freeze, or devalue all of your money with a couple of taps on the keyboard. If your home government imposes capital controls, an offshore bank account would help ensure you could access your money when you need it most.
In short, keeping some of your savings in the right foreign bank can largely protect you from madness in your home country.

4 views
Aura Solution Logo