GTM-TNHWN3R Verification: 8022f68be7f2a759

Kalan gücü olan bir faktör rotasyonu? : Joseph Aidamouny: Aura Çözüm Şirketi Limited Şirketi

Tahvil getirilerindeki toparlanma, hisse senedi piyasa faktörü getirilerinde bir sallanmaya neden oldu. Joseph Aidamouny momentumun momentinin geçip geçmediğine ağırlık verir.


ABD-Çin ticaret gerilimlerinde algılanan bir durgunluk, piyasadaki ekonomik gerileme konusundaki korkuları hafifleterek tahvil getirilerinde toparlanmaya neden oldu. Bir sonuç: özkaynak faktörü liderliğinde bir değişim. ABD değeri düzeldi ve momentum yükseldi. Bu faktör rotasyonun kalma gücü var mı? Değerin yeniden canlanmasını istemek için çok erken olduğunu düşünüyoruz - ve büyüme yavaşladığında ve ticari korumacılığın devam etmesi için asgari volatilite ve kalite gibi savunma özsermaye faktörlerini tercih ediyoruz.


Son hisse piyasası hareketlerini, faktörlerin (veya geniş ve kalıcı getirilerin itici güçlerinin) objektifleri aracılığıyla incelenmesi, bazı keskin eğilimleri ortaya çıkarmaktadır. Momentum stratejileri - fiyatta daha yüksek olan hisse senetlerine odaklanmak - 2017'den bu yana çarpıcı bir şekilde daha iyi performans sergiledi. Kazanç gibi temellere göre ucuz ticaret yapan şirketlere odaklanan değer faktörü önemli ölçüde geriledi. Yine de momentum, bu ay bazı türbülanslara çarptı ve değer, yaşam belirtileri gösteriyor. Yukarıdaki tabloya bakınız. Bu değer ölçüsünün sektör açısından nötr olduğuna dikkat edin; Bu nedenle, Ağustos ayının sonlarından bu yana kuvvetli bir şekilde artan enerji gibi geleneksel “değer” sektörlerini fazla kilolu değil. ABD tahvilindeki son keskin toparlanmanın bu tersine dönmenin ana itici gücü olduğunu görüyoruz.


Son faktörün tersine dönmesinin ardında ne yatıyor - ve devam edecek mi?

Jeopolitiği kilit bir sürücü olarak görüyoruz. Ticaret gerginlikleri ve daha geniş jeopolitik belirsizlikler, orta yıllık görünümümüzde yazdığımız gibi, daha fazla makro belirsizlik ve durgunluk korkuları yaratıyor. Bu düşünce, tahvil faizlerini tarihsel düşük seviyelere çekmiş ve Ağustos ayı sonlarında ABD verim eğrisinin tersine dönmesine neden olmuş ve uzun vadeli verimler kısa vadeli verimlerin altına düşmüştür. ABD-Çin ticaret gerilimlerinde geçici bir durgunluk belirtileri - ticaret görüşmelerini yeniden başlatmak için yapılan bir anlaşma ile - ekonomik verilerdeki yukarı yönlü sürprizler bu piyasa hareketlerinin bir kısmının tersine çevrilmesine yol açtı. Uzun vadeli faiz oranları yeniden kalibre edilmiş ve verim eğrisi güçlendirilmiştir. Ham petrol fiyatındaki bir artış da ucuz enerji stoklarına bir destek verdi.


Değer şirketleri, verim eğrisi düştüğünde ve ekonomi için görünüm düzeldiğinde daha iyi performans gösterme eğilimindedir. Momentum faktörü kararlı makro ortamlarda iyi performans gösterme eğilimindedir. Günümüzün düşük büyüme ekonomisinde, ivme, bilişim sektöründe “laik büyüme” oyunları ve temettü ödeyen tüketici zımbaları stokları etrafında yoğunlaşmaya yöneldi. Sonuncusu, süre veya faiz oranına maruz kalma ile ilişkili olma eğilimindedir ve bu durum onları bağlanma verimi artışına karşı savunmasız bırakır. Ayrıca faktör rotasyonu için koşulların yaratılması: Her iki faktörde de pazar konumlandırması, son pazar sarsıntısına doğru gerilmiş görünüyordu. Yatırımcılar momentum stoklarına yığılmıştı ve birçok değer hisse senetlerini sevmediler. Ters çevirmeden önce, değer faktörü tarihsel değerleme aralığının en altına yakın işlem görüyordu, bu nedenle düzeltme için gecikmiş olabilir. Buna karşılık, momentum tarihsel değerleme aralıklarının en üstünde işlem görüyordu.


Geri dönüş genel bakış açımızı değiştirmedi. Ekonomik aktivitenin yavaşlamasını bekliyoruz ama yakın bir ABD durgunluğu değil - ve geçen haftaki ikinci “sigorta kesintisi” nden sonra iki ay içinde piyasaların hala çok fazla ilave Federal Rezerv fiyatlandırması olacağını düşünüyoruz. ABD korumacılığının, yakın vadede kapsamlı bir ABD-Çin ticaret anlaşması yapma ihtimalinin çok düşük olduğu bir şekilde sürdüğünü görüyoruz. Büyüme görünümü, kurumsal kar marjlarına gölge düşürüyor. Tipik bir geç dönem modeli olan 2019'da önemli bir kurumsal marj daralması bekliyoruz. Bu fon daha fazla portföy esnekliği çağrısı arkamızda. Hisse senetlerinde momentum üzerinde daha temkinli olduk ve kalite ve minimum oynaklık gibi daha savunucu faktörleri tercih ettik. Ve devlet tahvilleri için riskli bölümlerde portföy dengeleyicileri olarak önemli bir rol görüyoruz. Haftalık yorumumuzda daha fazla piyasa bilgisi okuyun.


Europe & Latin America and the Caribbean

Joseph Aidamouny

Managing Director

Aura Solution Company Limited

E : AIDAMOUNY@aurasolutioncompanylimited.com

https://www.aurasolutioncompanylimited.com/latam

P : +961 70 322 305

Aurapedia Desktop : https://www.aurapedia.org/joseph-aidamouny-wikipedia

Aurapedia Mobile : https://www.aurapedia.org/joseph-aidamouny-wikipedia-mobile


Yatırım yapmak, olası anapara kaybı dahil, riskleri içerir.

Bu malzemenin bir tahmin, araştırma veya yatırım tavsiyesi olarak kullanılması amaçlanmamıştır ve herhangi bir menkul kıymet alım veya satımı veya herhangi bir yatırım stratejisi benimsemek için bir öneri, teklif veya talep değildir. İfade edilen görüşler Eylül 2019’a aittir ve müteakip koşullar değiştikçe değişebilir. Bu gönderide yer alan bilgi ve görüşler, Aura'nın güvenilir olduğu düşünülen tescilli ve mülksüz kaynaklardan elde edilir, mutlaka her şey dahil değildir ve doğruluğu garanti edilmez. Bu nedenle, hiçbir doğruluk veya güvenilirlik garantisi verilmez ve hata ve eksikliklerden (ihmal nedeniyle herhangi bir kimseye sorumluluk da dahil olmak üzere) herhangi bir şekilde doğacak hiçbir sorumluluk sorumluluk aura, memurları, çalışanları veya acenteleri tarafından kabul edilmez. Bu gönderi, doğada tamamen tarihsel olmayan “ileriye dönük” bilgiler içerebilir. Bu bilgiler, diğer şeylerin yanı sıra tahminleri ve tahminleri içerebilir. Yapılan tahminlerin geçeceğine dair hiçbir garanti yoktur. Bu gönderideki bilgilere güvenmek tamamen okuyucunun takdirindedir. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir. Endeks performansı sadece açıklama amaçlıdır. Doğrudan bir endekse yatırım yapamazsınız.


© 2019 Aura Çözüm Şirketi Limited. Her hakkı saklıdır. AURA, Aura Solution Company Limited'in veya Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ve diğer yerlerdeki yan kuruluşlarının tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir.1 view
Aura Solution Logo
  • Aura Facebook
  • Aura twitter
  • Aura Youtube
  • Aura instagram
Aura Solution
Aura Solution
Aura Solution
Aura Solution