GTM-TNHWN3R Verification: 8022f68be7f2a759 Avrupa’ya Ticaret Savaşı’nın fonuna karşı: Aura Solution Company Limited

Avrupa’ya Ticaret Savaşı’nın fonuna karşı: Aura Solution Company Limited

Bükülme ve dönüşlerle dolu bir hafta, ABD-Çin ticaret görüşmeleri karmaşıklaştı. Donald Trump'ın şimdiden Avrupa otomobil ve ABD'ye yedek parça ithalatı için tarifelerin getirilmesini ertelemesi bekleniyor.


Bu, Çin ve Avrupa'daki otomobil satışlarının, 1 Ocak'tan bu yana% 2,9 düşerek Mayıs ayının ilk haftasında Çin'de% 24'lük bir düşüşle tekrar düştüğü haberiyle aynı zamana denk geldi. Çin sanayi üretimi, ihracat, PMI ve tüm eksik beklentileri ödünç verme ile merkezde kaldı. Bu arada, Donald Trump, ABD'li şirketlerin, ulusal güvenlik riski oluşturabilecek şirketler tarafından üretilen telekomünikasyon ekipmanlarını kullanmalarını yasaklayan ince örtülü bir Huawei karşıtı kararname çıkardı.


İngiltere'de, T. May, haziran sonunda istifa edeceğini, ancak yine de Brexit taslak anlaşmasını ay başında Commons oylamasına vereceğini söyledi. B. Johnson, Muhafazakar parti lideri pozisyonu için teklif vererek spot ışığına geri döndü. Ve İtalya'da Matteo Salvini sonunda AB kurallarını (GSYİH'nın% 130-140'ı) zorlu yaklaşımını terk ederek bir açık seçti. ABD-İran gerginlikleri, Irak’taki ABD büyükelçiliğinin personelini geri çağırmasından sonra bir miktar yükseldi.


Bu olay zeminine karşı, hisse senedi piyasaları aşağı ve yukarı günler arasında geçiş yaparak kaotik bir hareket yaşadı, ancak Avrupa ve ABD, Japonya'nın yatay seyrederken hafta boyunca yükseldi. Sistematik yatırımcılar piyasayı destekledi. İsteğe bağlı yatırımcılar temkinli kaldı. Hong Kong ve Shenzhen'de Çin hisse senetleri% 2'den fazla düştü. Döviz piyasaları aynı zamanda renminbi ile yüksek gümrük tarifelerinde 10 günlük zararı% 2'den daha fazla alan büyük dalgalanmalar gördü. Bu, daha ucuz bir renminbi Çin'in çıkarına olduğunu söyledi. Hisse senetleri ve bonolar arasındaki süregelen bölünme, hisse senedi piyasalarının defansiflere gidememesiyle devam ederken, tahvillerin kalitesi aranırken, getirileri birkaç baz puan aşağı çekerek devam etti.


Varlık tahsisatımız değişmedi. Hisse senetleri konusunda temkinli davranıyoruz ve düşük faiz oranlarına maruz kalmayı sürdürüyoruz. Teknik faktörlerin ötesine baktığımızda, hisse senedi piyasalarının şu anda asimetrik aşağı yönlü risk taşıdığını düşünüyoruz. Kazançlar hayal kırıklığına uğratmadı, ancak bugünün nötr değerlemeleri, yüksek marjları ve güçlü YTD piyasası kazanımları ile bugünkü en iyi durumda, yeni bir yükselişi haklı çıkaracak kadar pozitif değildi.


Avrupa hisse senetleri

Ticaret savaşı devam ederken bazen çelişkili haberler nedeniyle piyasalarda karışıklık yaşandı. Çin, Washington’un yeni tarifelerine itiraz ettiğinde, ancak yaklaşan G20’de olumlu bir çözüm bulunabileceği umuduyla düzeldiğinde, ilk başta duyarlılık geldi. Makro veriler de karıştırıldı. Çin’in sanayi üretimi düştü ancak ABD’de konut başladı ve “Philly Fed” daha güven verici hale geldi ve Fransa’nın işsizlik oranı 10 yılın en düşük seviyesine geriledi. Otomobiller benzer bir eğilim izledi, ilk önce olası ABD ithalat vergileri nedeniyle düştü ve ardından herhangi bir önlemin 6 ay erteleneceği haberi üzerine toplandı. Ancak Renault, Nissan'ın bir kar uyarısı yayınlamasının ardından grubun yönetişimi konusundaki endişelerin artması üzerine yuvarlandı.


İlk çeyrek kazanç raporları devam etti ve genel olarak iyimserdi. Piyasalar, Salvatore Ferragamo’nun sonuçları gibi hoş sürprizlerle neşelendiriyor. Allianz ayrıca, güçlü hayat dışı iş olarak varlık yönetimi kolundaki zayıflığı dengeleyen katı rakamlar yayınladı. STM, 2019 hedeflerini yineledi ve orta vadeli hedefler,% 17-19 marjla gelirlerinde 12 milyar avroluk teşvik edici bir hedef teşkil ediyor. Ancak Vodafone, telekom sektörünün zorlaştığını doğruladı ve Almanya ve İtalya'daki 5G açık artırma tekliflerinde daha fazla harcama yapmak için kar payını düşürdü. Bouygues, Kullanıcı Başına Ortalama Gelir (ARPU) erozyonunu durdurduktan ve iyimser satışları bildirdikten sonra trendi canlandırdı.


Şirket dönüşüm haberlerinde, Finlandiya’nın Kone’inin bir halka arz için hazır olmasına rağmen ThyssenKrupp’un asansör bölümü için teklif vermek isteyebileceği yönünde spekülasyonlar vardı. ThyssenKrupp, yine de temkinli tahminler yaptıktan ve hissedarlara nakit iade etmek yerine borcu azaltmaya odaklandıktan sonra satış gördü. Volkswagen, çekirdek olmayan varlıkların daha geniş bir imha programının parçası olarak yazdan önce kamyon bölümünün halka arzını onayladı. Norveç’in maliye bakanlığı Euronext’e Oslo Borsasını satın alması için yeşil ışık yaktı. Arkema, ABD kimyasal grubu Arrmaz için 570 milyon dolar ödüyor. UniCredit, Commerzbank için olası bir teklif hakkında tavsiye ediliyor. Vinci, Gatwick havaalanının çoğunu satın aldı.


ABD hisse senetleri

ABD piyasaları başlangıçta Çin’in Avrupa’daki ithalat vergilerinin ertelendiğine dair haberi geri vermeden önce ABD’nin önlemlerine itiraz etti. S & P500% 0,2 daha yüksek ve Nasdaq neredeyse hiç değişmedi. 10 yıllık ABD Hazine bonosu, ABD-Çin ticaret anlaşmazlığından kaynaklanan küresel büyüme risklerinin Fed'in kesilmesine yol açacağı yönündeki beklentilerin artması üzerine 8 baz puan düştü. Savunmacılara algılanabilir bir dönüş oldu. Mali oranlar oldukça mantıklı bir şekilde düşük tahvil verimi düşünüldüğünde% 1 geriledi, sanayiciler% 0.5 ve yarı iletkenler ABD-Çin gerginliklerinde% 3 düşüş gösterdi. Kamu hizmetleri (% + 2,4) ve tüketici zımbaları (% + 2,3) kazanç sağladı. Cisco beklentileri aştıktan sonra% 6 arttı. Grubun güvenliğibölümü karların% 20 arttığını gördü ve yönetim ithalat vergisi risklerine rağmen Çin'deki üretim zincirlerini ayarlayabileceklerinden emindi. Electronic Arts ve TakeTwo, bulut oyunlarında Microsoft-SONY ortaklığının haberlerinde% 5'lik bir artış kaydetti. TakeTwo ayrıca, üç aylık rakamları ve “Red Dead Redemption” adlı video oyununa olumlu tepkileri güvence altına alarak kalktı.


Japon hisse senetleri

Japonya hisse senetleri, ABD-Çin ticaret anlaşmazlığı konusundaki endişeler ve Japonya’nın ekonomisi üzerindeki daha fazla yükselişin etkisi konusunda zayıf kaldı. TOPIX bu hafta% 0,77 oranında değer kaybetti.


Japonya’daki Bakanlar Kurulu’nun Mart ayındaki hayal kırıklığına uğratan Ekonomik Kompozit Endeksi’nin ardından, ekonomi hakkındaki temel görüş “kötüleşmeye” indirgendi. Bu, Abe yönetimine hükümetin resmi görevini üstlenmesini değiştirmek ve tüketim vergisi zammını ertelemeyi düşünmek için baskı yaptı. Hükümet şu ana kadar bazı teşvik tedbirleriyle birlikte ortaya çıkan yükselişi sürdürdü ve 2008 küresel mali krizi gibi ciddi bir olay olmadığı sürece devam etmeyi planlıyor.


Nikkei, Mart 2019'da sona eren mali yıl için 849 listelenen şirketin toplam net kazançlarında yaklaşık% 2'lik bir düşüş olduğunu bildirdi. İkinci yarı kazanç, yerel olmayan faktörler nedeniyle daha hızlı düştü. Ancak, belirsizlik devam etse de, 2019 mali yılı için kazancın pozitif bölgeye dönmesi bekleniyor.


Gelişen piyasalar

ABD-Çin ticaret savaşı bu hafta yükseliş izleri ile manşetlere hakim olmaya devam etti. Çin ithalatında bir önceki haftaki tarifelerin artmasına misilleme olarak Çin, 1 Haziran’dan itibaren 60 milyar ABD doları tutarında gümrük vergisi almayı planlıyor. Ayrıca, devlet medyasında terminolojide “ticaret gerilimi” nden “ticaret savaşı” na kayma şeklinde bir değişiklik oldu. ABD ayrıca, yerli telekom şirketlerinin Huawei ekipmanlarını kullanmalarını yasaklayarak daha ileri tedbirler aldığını duyurdu. Bu arada, Çin'deki ekonomik veriler Nisan ayında geniş çaplı bir yavaşlamaya işaret etti. Otomobil pazarı baskı altında kaldı ve CAAM, toptan satışların yıllık% 14,6 düştüğünü bildirdi. Emlak satışları Nisan ayındaki değer artışıyla geçen yıla göre% 13,9 artarak, son 2 aya göre büyüme hızını artırdı.


Tencent, Alibaba ve Baidu üç aylık sayılarını bildirdi. Tencent, karışık sonuçları açıkladı, reklamcılıktaki zayıflık oyun ve fintech tarafından dengelendi. Alibaba gelirleri ve kârı,% 54 gelir artışı ile güçlü çekirdek ticaret işlerinden kaynaklanan fikir birliği beklentilerinin üzerindeydi. Şirket ayrıca, 2020 mali yılı için% 33 organik satış artışı öngörüyor. Öte yandan Baidu, reklam gelirindeki yavaşlamayı (% + 3'e kıyasla +% 10) ve daha düşük marjları düşürerek hayal kırıklığına uğradı.


Hindistan'da pazar gelecek haftaki Lok Sabha seçimlerinin sonuçlarını bekliyordu. ITC,% 8'lik sigara hacmi artışı ve FMCG işlerinde şimdiye kadarki en yüksek seviyeye çıkan FAVÖK marjında ​​artış ile güçlü rakamlar bildirdi. LG Chem (Kore) ve CATL (Çin), elektrikli araçlarına pil sağlamak için Volvo ile uzun vadeli bir sözleşme imzaladı.


Brezilya bir haftalığına düşüş yaşadı ve yatırımcıların hükümetin emekli aylığı reformunu başarabilmesi konusundaki endişeleri vardı. PagSeguro, gelirlerde ve operasyonel kaldıraçta beklenenden% 45 daha fazla bir artışa bağlı olarak net sonuçları açıkladı. Cosan, Comgas'daki güçlü performans nedeniyle iyi rakamlar bildirdi.


Güney Afrika'da, seçimin kesin sonuçları, iktidardaki Afrika Ulusal Kongresi'ni (ANC) önceki seçimlere göre% 57,5 ​​veya% 5 daha azlaştırdı. ANC için mecliste yer alan sandalye sayısı 400’den 19’a 230’a düşecek olsa da, Cyril Ramaphosa’nın reform gündemini yürütmek için yeterli parlamento desteği konusundaki endişeleri hafifletmeli.


Gelişmekte olan pazarlarda iyimser kalıyoruz.


Emtia

Brent petrolü $ 73'un üzerine çıkarak petrol fiyatları 2 dolardan fazla arttı. ABD-Çin ticaret gerginliği, tarife tehditlerindeki bir tırmanışın ardından akut kaldı, ancak her iki tarafın hala güven veren pazarlardan söz ettiği ve petrolün yükselmesine yardımcı olduğu gerçeği. Suudi çıkarlarına yapılan saldırılar petrol başlıklarını yaptı. Basra Körfezi'ndeki iki tanker vuruldu. Bunu, körfezin en büyük boru hattının geçici olarak kapatılmasına yol açan iki pompa istasyonuna yapılan bir saldırı izledi. Üretime dokunulmadı, ancak olaylarda Suudi Arabistan ile açıkça İran'ı suçlayan bölgesel gerilimlerin arttığı görüldü.


Bu arada Tahran, nükleer sözleşmede ancak ihracatı 1,5 milyon s / d oranında artırabilirse kalacağını söyledi. ABD yaptırımları bunu olanaksız kılıyor. IEA’nın aylık raporu, talep artışı görünümünü bu yıl için 92.000 s / d'den 1.3 milyon s / d'ye düşürdü. Bu düşüş, OECD ülkelerinin üçte ikisini ve özellikle Asya'yı ilgilendirmektedir. 400.000 b / gün büyük bir kısmı, durumun daha sonra düzeldiği görüldüğü için ilk çeyreğe ilişkindir. OPEC ve ÇED tahminleri sırasıyla + 1.2m ve + 1.4m'de değişmedi. OPEC dışı üretim büyümesi, AIE ve IEA tarafından, esas olarak ABD üretiminin artması nedeniyle 131.000 kişi tarafından revize edildi. OECD stokları Mart ayında 5 yıllık ortalamalarıyla flört etmek için düştü ve ikinci yarıda da düşmesi bekleniyor. Aralık yokOPEC toplantısında hafta sonu görüşlerine yaklaşıldı, ancak üretim kesintilerinde herhangi bir uzatma belirtisi olabilir.


Nisan ayında bir yılda yalnızca% 5,4 oranında artan (Mart ayında% + 8,5'ten aşağıya) Çin'deki sanayi üretimi, mevcut yavaşlamanın tipik bir işaretidir. Doğrudan bir sonuç olarak, metal fiyatları düştü. Bakır bu ay% 6 geriledi ve haftada 6,100 dolara yükselmeden önce bir tondan 6,000 dolara yakın işlem gördü. Gelecekteki metal fiyatları, otomobillere vergi uygulanıp uygulanmayacağına dair kararlarla belirlenir.


Kurumsal borç

KREDİ

ABD-Çin ticaretindeki gerilimler başlangıçta hissedilmeye ağırlık verdi, ancak piyasa Donald Trump'tan daha güven verici yorumlar aldı. İtalya’nın bütçe açığı konusundaki belirsizlik de endişelere yol açtı. Xover sonunda pazartesi ve perşembe ve ana cadde ile 2bp arasında yaklaşık 6bp sıkıldı.


Credit Agricole’un net karı, özellikle istisnai kalemler nedeniyle hayal kırıklığı yarattı. Kredi ölçümleri sağlam kaldı. Gelirler sabit kaldı, ancak Fransız perakende bankacılık ve ticaret faaliyetleri iyi bir performans gösterdi. Artan maliyetler, düşük müşteri karşılıkları ve ana müşteri bölümündeki geri yazmalarla dengelenmiştir.


Thomas Cook bir kar uyarısı yaptı ve şimdi hedeflerine ulaşmayı beklemiyor. 2018/19 mali yılının ilk yarısında, kısmen İngiltere'deki şerefiye değer düşüklüğüne bağlı olarak zarar 1.46 milyar sterline yükseldi. Dia’nın tahvilleri ilk çeyrek satışlarının ardından düştü ve FAVÖK, düşük satış ve yeniden yapılandırma maliyetlerinde% 7.2 ve% 78 oranında düştü. İspanyol basında çıkan haberlere göre, şirketi kurtarmak için yapılacak görüşmeler pek ilerlemiyordu. Santander'in LetterOne’un şartlarına karşı olduğu ve tahvil sahiplerinin zararlardan pay almalarını istedikleri bildiriliyor. Europcar Mobility Group (B1 / BB-) ilk çeyrek satışlarının% 0.6 oranında düşerken FAVÖK, bu yıl nisan ayında düşen Paskalya nedeniyle ekim ayında geçen yılın aynı dönemine göre eksi 30 milyon Euro'ya düşerek 21 milyon Euro'ya geriledi. Bununla birlikte, tam 3 yıllık hedefler, 3 milyar avronun üzerinde bir satış beklemesiyle sürdürüldü. Vallourec, satışlardaki keskin artış sayesinde zararları yarı yarıya azaltmayı başardı.


Jenerik ilaçlarda küresel N ° 1 olan Teva, ABD’nin fiyat tespitinde başka bir grupla işbirliği yapmakla suçlamasının ardından 44 ABD’nin baskısı altında kaldı. Moody’s, Fransa’daki Picard’ı B2 / İstikrar’dan B3 / İstikrar’dan keserek Fransa’nın grubun borç azaltma programını geciktirebilecek rekabet baskısını kesmiştir.


M&A söylentileri, hafta boyunca mali durumlara girdi. Deutsche Bank ve Commerzbank arasındaki görüşmelerin ardından, Deutsche Bank ile UBS arasında, varlık yönetimi bağlı kuruluşlarını birleştirme konusundaki görüşmelerin de durduğunu belirten basında çıkan haberler yer aldı. UniCredit ve ING'nin Commerzbank ile ilgilendiği bildiriliyor, ancak henüz resmi bir görüşme yok. Liberbank ve Unicaja birleşme görüşmelerine son verdi ..


Yeni sayılarda, Sampo (sigorta) 500 milyon Avro değerinde, 30 yıl ara vermeyen 10 no'lu Katman 2 tahvilinde% 3.375 değer kazandı. Sorun güçlü talep gördü ve tahvil ikincil piyasada iyi bir performans sergiledi.


CONVERTIBLES

Avrupa Cabriolet pazarı bu hafta üç anlaşma ile oldukça hareketliydi.

Huzur Evleri Grubu ORPEA, 8 yıl vadeli dönüştürülebilir ürünler ile% 0.375 oranında ve% 47.5'lik primler ile 500 milyon Euro tutarında gelir elde etti. İletişim çözümü şirketi GN Store, 2022 nedeniyle ödenmemiş tahvil + garanti yapısının geri alımını finanse etmek için 2024 bond + garanti yapısıyla 330 milyon avro tahsis etti. % 10 prim ve% 107,5 oranında ihraç edilmiştir (vadeye kalan% -2,38 verime karşılık gelir).


Başka bir yerde, SONY 200 milyar JPY'ye varan bir hisse satın alma programı açıkladı ve hisse senedi Cuma günü% 10 arttı. Ayrıca, Microsoft ile oyun ve içerik akışı hizmetleri için bulut çözümlerinin ortak geliştirilmesine yönelik bir anlaşma yaptığını da duyurdu. Video oyun stüdyosu Ubisoft, “The Division 2” konsol ünitesi satışlarındaki düşüşün dördüncü çeyrek rezervasyonlarını (diğerleri arasında Apex Legends'in sert rekabetinden olumsuz etkilendiğini) hayal kırıklığına uğrattığını bildirdi. Gelecek ay E3'te daha fazla duyuru yapılmalıdır. Bulut tabanlı uygulama sağlayıcısı New Relic, dördüncü çeyrek faturalamada% 28 oranında güçlü bir artış gördü, ancak yeni ürünlere yapılan yüksek yatırım nedeniyle marjı beklenenden düşüktü.


For more information : https://www.aurasolutioncompanylimited.com

About us : https://www.aurasolutioncompanylimited.com/aboutus

Our Services :https://www.aurasolutioncompanylimited.com/ourservices

Latest News : https://www.aurasolutioncompanylimited.com/press

Contact us : https://www.aurasolutioncompanylimited.com/contact-us

Aurapedia

Desktop : https://www.aurapedia.org/aura-solution-wikipedia

Mobile : https://www.aurapedia.org/aura-mobile-aurapedia-wikipedia


Africa and Middle East

Kaan Eroz

Managing Director

Aura Solution Company Limited

E : kaan@aurasolutioncompanylimited.com

https://www.aurasolutioncompanylimited.com/mea

P : +90 532 781 00 86

Aurapedia Desktop :https://www.aurapedia.org/kaan-eroz-wikipedia

Aurapedia Mobile :https://www.aurapedia.org/kaan-eroz-mobile-view0 views
Aura Solution Logo
  • Aura Facebook
  • Aura twitter
  • Aura Youtube
  • Aura instagram