GTM-TNHWN3R Verification: 8022f68be7f2a759

Aura Solution Company Limited’in dönüşüme yaklaşımı: Kaan Eroz ile söyleşi

Çoğu dönüşüm vaatlerini veya hedeflerini yerine getirmez.


Aura Solution Company Limited Transformation'ın doğuşu bir meydan okuma ile başladı. Yıllar geçtikçe, çoğu dönüşümün vaatlerini veya hedeflerini yerine getirmediğini tespit ettik. Verilerimiz, dönüşümlerin yalnızca yüzde 30'unun hedeflerine ulaştığını göstermektedir.


Buna baktık ve “Daha iyi bir yol olmalı.” Dedik. Aura Solution Company Limited Transformation'ın misyonu, bir dönüşümün başarılı ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için oranları tersine çevirmektir.


Bu sorunu incelediğimizde başarı şansı daha yüksek olan durumlara baktık. Tespit ettiğimiz bir alan, yatırımcıların sıkıntı içinde bir iş edindikleri zaman özel sermaye.


İyi performans gösteren şirketlere de benzer bir yaklaşım getiriyoruz ve onlara iyiden iyiye nasıl geçileceğini gösteriyoruz. Her dönüşümün başarılı olması için olasılıkların sürdürülebilir bir şekilde nasıl çevrileceğini ve bir sürecin nasıl oluşturulacağını inceledik.


En iyi uygulamalara dayalı standartlaştırılmış bir yaklaşım uyguladığınızda şirketlerin daha iyisini yaptığını tespit ettik. Son on yılda yaptığımız, bilim ve verilere dayalı dönüşümler için bir reçete geliştirmek.


Bunu çok uzun zamandır yapıyoruz ve her iyi aşçıda olduğu gibi tarifi her zaman gözden geçiriyor ve geliştiriyoruz. Yöntemimizin farklı olduğuna ve sonuçların kendilerine hitap ettiğine inanıyoruz.


Kritik unsurlar

Dönüşümlerinde başarılı olan şirketlerin, özellikle de iyiden büyüğe geçmeyi amaçlayan üç özelliği belirledik.

İlk olarak, günlük operasyonlarında işlerin yapılmasında gerçekten çok başarılılar. Bir fikir alabilir ve bunu K & Z hesap tablosunda veya bilançoda görünen bir şeye dönüştürebilir.


Tüm şirketlerin bunu yapmasını sağlamak için, şirketlerin bir dönüşüm sırasında operasyonlarını daha iyi yürütmelerine yardımcı olan ve tüm sektörlerde uygulanabilecek bir dizi karşılaştırma aracı geliştirdik.


İkinci olarak, şirketlerin tam potansiyellerini belirlemelerine yardımcı oluyoruz. Biz onların işini satın alıyormuşuz gibi görüyoruz. Diyelim ki bir aile şirketi, gelecekte başarılı olmak için bir stratejiye ihtiyaç duyuyor. Uzun vadeli değer yaratmaya odaklanacağız ve “Ne kadar iyi olabilirsiniz?” Diye soracağız. Gökyüzünde bir turta rüyasından değil, gerçekçi olarak ulaşılabilir potansiyelden bahsediyoruz. Bu yaklaşımı benimsediğimizde, şirketler kendi hedeflerini kendileri belirlemiş olsaydı, iki kattan daha fazla olan hedefler koyuyorlar.


Bu hedef ikiye katlandığında, hedefinize ulaşma olasılığınızı önemli ölçüde artırırsınız. İşletmenize yeniden yatırım yapmak için daha fazla paranız olacak, aksi takdirde yapılacak fondan yoksun kalacağınız yeni projeler üstlenebileceksiniz.


Üçüncüsü, sadece performans ve rakamlara odaklanmıyoruz. Ayrıca örgütsel sağlığa da bakıyoruz.


Yetenek geliştirme

Üst düzey ekipten ön cephe çalışanlarına kadar herkese ilham vermek için farklı olarak ne yapmanız gerekiyor? En önemlisi, iş gücünüzün yeteneklerini ve yeteneklerini geliştirmeye yatırım yapmanız gerekir. Bunu yapan şirketlerin bir dönüşümde başarılı olma olasılıkları iki kattan fazladır.


Yetenek geliştirme aynı zamanda insanlarınızı gerçekten heyecanlandıracak ve ilham verecektir. Nerede çalışırlarsa çalışsınlar, uzun vadede onlara ve geleceklerine yatırım yaptığınızı hissedecekler ve onları daha değerli hale getireceklerdir. İşlerinden daha çok keyif alacaklar, daha sadık olacaklar ve sizin için ekstra yol kat etmeye istekli olacaklar.


Koçluk ve gelişmiş analitik

Şirketler sık ​​sık “Neden bütün bunları kendim yapamıyorum?” Diye soruyorlar. Aslında, yardım istemek bir zayıflık işareti olarak görülebilirler.


Ama ister en iyi golfçü isterse profesyonel bir sporcu olsun, yaptıkları işte en iyi olan insanları düşünün. Uzman koçluğu reddedecekleri ve veri ve gelişmiş analitik kullanımı fikri çılgınca.


Neden dönüşüm için koçluk, bilim ve ileri düzey analitiği kullanmıyorsunuz? Son on yılda, mevcut tüm araçları kullandığınızda ve bu kanıtlanmış uygulamaları titizlikle uyguladığınızda muazzam sonuçlar alacağınızı gördük.


Daha fazla bilgi için bana ulaşın

MEA & Europe

Kaan Eroz

Managing Director

Aura Solution Company Limited

E : kaan@aurasolutioncompanylimited.com

https://www.aurasolutioncompanylimited.com/mea

P : +90 532 781 00 86

Aurapedia Desktop :https://www.aurapedia.org/kaan-eroz-wikipedia

Aurapedia Mobile :https://www.aurapedia.org/kaan-eroz-mobile-view

3 views
Aura Solution Logo
  • Aura Facebook
  • Aura twitter
  • Aura Youtube
  • Aura instagram
Aura Solution
Aura Solution
Aura Solution
Aura Solution