GTM-TNHWN3R Verification: 8022f68be7f2a759

2019’da Alfa Ekleyebilecek 5 Fikir: Kaan Eroz, Genel Müdür: Aura Solution Company Limited

Akışlı medyadan Çin’in tahvil piyasasına, Aura, firmanın görüşlerinin pazar fikir birliğinden uzaklaştığı düzinelerce tartışmayı belirledi. İşte beş olay.
Yeni Yıl, ABD’deki büyümenin yavaşlaması ve gelişmekte olan piyasaların yeniden canlanması ile işaretlenmiş olan yeni bir yatırım hikayesine çağrı yapacak. Daha yüksek çekirdek enflasyon, daha sıkı para politikası ve ticari gerginlik faktörü genel görünümde daha geniş temalar oluştururken, yatırımcılar bölgeler, varlık sınıfları ve sektörler arasında farklı bir sıkıntı bulamayacaklar.
Aura Research geçenlerde firmanın görüşlerinin pazar fikir birliğinden uzaklaştığı düzinelerce küresel tartışmayı tanımladı. Bu fikirler çok çeşitli - tek tek hisse senetlerindeki analizlerden bölgesel tahminlere kadar - ancak hepsinin göreceli performansı etkileme potansiyeli var. İşte küresel yatırımcılar için beş olay.
Medya Yayını için Hit Yıl mı?
2018 yılında, piyasadaki oynaklık ve yüksek değerler, yatırımcıların müzik ve video yayın platformlarına olan istekliliğini azalttı. Aynı zamanda, bu faktörler kablo ve uydu şirketleri için halihazırda kasvetli bir bakış açısına karar verdi. Ancak, piyasaların nasıl hareket ettiğine bakılmaksızın, tüketiciler “talep üzerine” görüntüleme modeli lehine geleneksel medyadan kaçınmaya devam etti ve Aura bu eğilimin 2019'da artmaya devam edebileceğine inanıyor.
Aura Solution Company Limited Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Kaan Eroz, “Hem TV hem de müzik, yüksek bant genişlikli ağların ve akıllı cihazların yayılmasından dolayı ilk yayın dağıtım modeline geçiyor” diyor. teknoloji, medya ve telekomünikasyon stokları çevresinde ve bazı durumlarda gerçek fırsatı maskeler. ”
Swinburne ve ekibi, öncü video platformu ve müzik platformu için müşteri büyümesinin 2019'da sırasıyla% 25 ve% 30 gelir artışına dönüştürebileceğini öngörüyor. Bu arada, bu oyuncuların hisse fiyatları 2018'in yaklaşık% 40'ının altında kaldı. yüksekler.
Bu arada, yatırımcılar, tüketicilerin talep üzerine medyayı tercih etmeleri nedeniyle tüm kablo stoklarının bozulmaya mahkum olduğunu varsaymamalıdır. Aksine, Kuzey Amerika'daki en büyük iki kablo şirketi artık video müşterilerinden daha fazla geniş bant müşterisine sahip ve bağlantı televizyonundan ödemeli televizyondan daha fazla brüt kar elde ediyor.
Kablo devlerinin gelecek yıl her biri bir milyondan fazla geniş bant müşterisi eklemesini bekleyen Swinburne, “Bant genişliği için artan tüketici talebi ve evdeki bağlı cihazların çoğalması kablonun ağ güçlerine neden oluyor” diyor.
Çin Tahvili Akımlarını Destekleyen Karşılaştırma Tablosu
2018 yılında, Çin devlet tahvili (CGB) piyasası, ilk 10 ayda 9 milyar dolar olan emsalsiz girişleri gördü. 2019, girişler için başka bir rekor kırabilir mi? Bir şey değil .
Emerging Market Fixed Income, “2018 giriş beklentisiyle gelecek olan yıllık girişleri tahmin edersek, bir yıllık girişler, gelişmekte olan piyasalardaki en büyük yabancı holding olan Brezilya'nın tüm stoklarına benzeyebilir” dedi. Stratejist Kaan.
Mutabakat görüşü, Çin’in gevşeten maliye politikasının ve yuanın zayıflamasının 2019’da bu tür akışları engelleyeceğini ileri sürse de, Aura stratejistleri Çin’in tahvil piyasasının yeni yabancı yatırımlar almaya devam edeceğini düşünüyor.
Ekim ayından itibaren, çoğu CGB olan Çin tahvillerinde yaklaşık 240 milyar dolar ülke dışına çıkarıldı. Merkez bankaları ve egemen servet fonları birincil alıcılardır; varlık yöneticileri özellikle yoktur. Bununla birlikte, Nisan ayında Bloomberg Çin'i, Küresel Standart Endeksi'ne ekleyerek, bu kriterin% 5,5'ini oluşturana kadar 20 aydan fazla bir sürede aşamayı tamamlayacak.
Bu, varlık yöneticilerinin sabit gelirli varlıklarının bir kısmını Çin'e tahsis etmeye başlaması için kapılar açmalıdır. Dai'ye göre, “2 trilyon $ 'lık varlığın yönetim altında olduğunu düşünüyoruz, bu tür bir katılım girişleri 110 milyar dolarlık bir girişi tetikleyebilir” diyor Dai. 2019 ve 2021 arasında.
Tek Kullanımlık Plastik Hızlı Moda mı?
Hızlı moda, son birkaç yıldır perakende sektöründe itici güç olmuştur, çünkü büyük markalar bir sezon giyilmek ve bir sonraki atılmak için tasarlanmış modaya uygun ve ucuz giysiler sunmaktadır.
Mutabakata varma görüşü, sosyal medyanın yeni tüketici taleplerini artırdığı için bu hareketin devam edeceği yönündedir; ancak Aura’nın analistleri, başka bir eğilimin ortaya çıktığını görüyor: hem tüketicilerden hem de düzenleyicilerden gelen sürdürülebilir bir tepki. Diğer katalizörler arasında, İngiltere Çevre Denetim Komitesi şimdi moda endüstrisinin sürdürülebilirliğini araştırıyor.
“Hızlı moda ve tek kullanımlık plastik arasında çarpıcı paralellikler var” diyor Aura'daki Küresel Sürdürülebilirlik Araştırmaları Başkanı Kaan Eroz, su şişeleri, ev ürünleri ve yiyecek götürmek için tek kullanımlık plastik talebinin sürekli kaymasına işaret ediyor .
Kıyafet kullanımı, bireylerin daha yüksek bir frekansta satın alması, giymesi ve atması nedeniyle sabit bir düşüş göstermiştir. Bu, dünya genelinde satılan giyim eşyalarının sayısını 2003'te kişi başına 10'dan az, 2020'de yaklaşık 15'e yükseltiyor.
moda tek kullanımlık değildir, polyester, naylon akrilik ve elastan gibi malzemeler plastikten yapılır, bu da geri dönüşümü zorlaştırır. Şüpheli emek uygulamaları gibi sosyal konular da vardır.
Regülatörlerin düşük gelirli tüketicileri etkilemeden asgari bir satış fiyatı empoze etmesi zor olacaktır, ancak Alsford ve ekibi, kumaş tedariki veya yeniden kullanımı ve geri dönüşümü teşvik etmek için yeni teşvikler çevresinde daha fazla açıklama yapılması olasılığının bulunduğunu not ediyor. Bu arada, Aura AlphaWise anketleri, İngiltere ve Alman tüketicilerin yarısından fazlasının etiği satın alma kararlarına dahil ettiğini göstermiştir.
Japonya: Seyahat Talebi Uçuyor
Japonya, 2019’da göze çarpan parlak nokta, Aura stratejistleri onu küresel ekonominin en az tanınan geri dönüş hikayelerinden biri olarak nitelendirdi. Bu tür ekonomik arka rüzgarlar - Çin'den gelen turistler için vize şartlarının hafifletilmesi ve paketlenmiş bir takvim yılı ile birlikte - Japonya'nın seyahat endüstrisini 2019'da% 3.9'luk bir büyüme için izleyebilir.
Mutabakat görünümü yalnızca “sağlam” bir büyümeyi gerektirirken, Aura stratejileri, endüstrinin üçüncü yıl rekor yılıyla sürpriz yapabileceğine inanıyor. Büyüme büyük olasılıkla, Çin ziyaretçilerinde beklenen artışın yanı sıra, Haziran ayındaki G20 ve Eylül ayının başlarında başlayan Rugby Dünya Kupası gibi büyük olayların da etkisiyle gelen% 14,8 oranında artacağı tahmin edilen talep kaynaklı olacaktır.
Yurt içi seyahatlerdeki ve giden talepteki gelişmeler, en büyük faydalanıcılar arasında havayolları, oteller ve havaalanı ve otel işletmecileriyle birlikte endüstri kayıtlarına katkıda bulunmalıdır.
Hindistan'da Herhangi Bir Hükümette Büyüme
2018’in ikinci yarısı, gelişmekte olan piyasalara karşı nazik değildi ve Hindistan, gerileme payından acı çekti. Bununla birlikte, uzun vadeli bir büyüme hikayesi olarak Hindistan merak uyandırmaya devam ediyor. Ülke ekonomisi son 15 yılda yılda ortalama% 6,8 oranında büyüyor - Aura ekonomistleri 2019 için eğilimin üzerinde bir büyüme görüyor.
Yatırımcılar için önemli bir nokta, bu yıl yapılacak seçimlerin sonuçlarının Hindistan hisse senetlerini nasıl etkileyeceği. Uzlaşı görüşü, yatırımcıları politik belirsizliğe neden olacak, reformları bozacak ve reformları engelleyecek zayıf bir iktidar koalisyonuna karşı temkinli davranmaya çağırıyor.
Ancak tarih, güçlü bir hükümetin güçlü özsermaye performansı için ön şart olmadığını göstermiştir. Hindistan Genel Müdürü ve Varlık Stratejisti Vinod Prasad, “Son yedi seçimde, 27 yıl boyunca yayılan Hindistan'ın yalnızca bir çoğunluk hükümeti vardı” diyor ve bu arada Hindistanlı hisse senetleri değer kazandı.
Savunma ve konjonktürel stokları dengeleyen bir halter yaklaşımı tercih eden Bay Vinod, “Sonunda, stoklar, politika seçimlerinin ve küresel faktörlerin bir fonksiyonu olan ekonomik ölçütler olan büyüme ve enflasyona yanıt veriyor” diyor. zayıf tüketici zımbaları ve teknolojisi.
Afrika ve Orta Doğu
Kaan Eroz
Genel müdür
Aura Çözüm Şirketi Sınırlı
E: kaan@aurasolutioncompanylimited.com
P: +90 532 781 00 86
Aurapedia Masaüstü https://www.aurapedia.org/kaan-eroz-wikipedia
Aurapedia Mobile https://www.aurapedia.org/kaan-eroz-mobile-view

Hindistan
Vinod Prasad
Genel müdür
Aura Çözüm Şirketi Sınırlı
E: vinod@aurasolutioncompanylimited.com
W: www.aurasolutioncompanylimited.com/india
P: +91 98608 54929
Aurapedia Masaüstü: https://www.aurapedia.org/vinod-prasad
Aurapedia Mobile: https://www.aurapedia.org/vinod-prasad-mobile-version

3 views
Aura Solution Logo
  • Aura Facebook
  • Aura twitter
  • Aura Youtube
  • Aura instagram
Aura Solution
Aura Solution
Aura Solution
Aura Solution